Fanúšikovia Slavie ďalej vyhadzujú kouča Lubinu. Svoboda: Tímu to nepridá

Do O 2 arény prišlo cez sedem tisíc divákov, Slovenská televízia prvý pražskej derby vysielala v priamom prenose a ešte natáčala s Jiřím Mádlom a Taťána Kuchařová zábery k novému filmu o hokejistovi z NHL a modelke. Pre členov slávistického fanklubu bol tak nedeľný zápas ideálnou príležitosťou odkázať verejnosti, čo si myslia o trénerovi Lubin.

V druhej tretine roztiahli v kotli veľký nápis: & quot; Nie je to len o jednej nehode, prúserov má viac než dosť ! Lubina von !!! & quot; Ľudia na ostatných tribúnach na toto & quot; choreo & quot; v podstate nijako nereagovali.Slávističtí fanúšikovia tak pokračujú v protestoch, ktoré trvajú od oznámenia Lubinova príchodu.

Slávisti nemôžu zabudnúť Lubin, že v roku 2008 spôsobil autonehodu, pri ktorej zomrel otec futbalistu Vratislava Lokvenca. Bývalý hokejový Unibet bonus online útočník navyše utiekol z miesta havárie a polície sa prihlásil až neskôr a dal tým priestor k podozreniu, že pred jazdou pil alkohol.

Lubina mal už ako hráč kontroverzné povesť a veľmi si ju nevylepšil, keď po spomínanej tragickej udalosti nastupoval ako asistent trénera v brnenskej kométe, vzal si na tlačovú konferenciu tričko s nápisom: No Speed Limit Anymore.Go As Fast As You Want Like In Germany. V preklade je ten slogan dosť nešťastne zvolený: & quot; Už žiadne rýchlostné limity. Jazdite tak rýchlo, ako sa nám zapáči, rovnako ako v Nemecku.

Preto najvernejší slávističtí fanúšikovia podpisovali petície vyzývajúce k Lubinově odvolanie, vyrábajú špeciálne tričká, na prestieradlá píšu hesla & quot; Lubina von! Lubina je nula! & quot ;, ich tlak sa vystupňoval v derby, ktoré Slavia v domácom prostredí nezvládla a Sparte podľahla 2: 5.

Videl som to samozrejme. Človek sa to snaží nevnímať, ale rozhodne to tímu nepridá.V prvom prípravnom zápase tá reakcia k nemu bola od fanúšikov veľa nechutí, & quot; upozornil brankár Adam Svoboda na to, že vo VRŠOVICKÁ Edene niektorí diváci Lubinu vyhadzovali skandovaním celý zápas.

Ja sa od toho dištancuje a odsudzujem to. Mali by štát skôr za tímom. Každý má svoje muchy, ale my mobilné bonusy Bet365 potrebujeme fanúšikov na svojej strane, & quot; dodal Svoboda.

Pre nás zostáva (Lubina) kvôli svojej minulosti i naďalej neakceptovateľným, takže budeme v protestoch pokračovať. Solídne výsledky tímu nás neuspokojí, tvrdí Michael Tomeš, predseda fanklubu Slavie.Na druhú stranu si uvedomuje, že len kvôli transparentům vedenie kouča neodvolá. Ale keby sa tímu nedarilo, mohol by to byť ďalší argument pre Lubinovo odvolanie, prial by si Tomeš.

Slávistický kouč už o protestoch v lete tvrdil: & quot; Dúfam, že každý rozumný fanúšik pochopí, že tieto veci budú najviac ovplyvňovať výkon celého mužstva a verím, že sa to časom vytratí. & quot ;

Zatiaľ sa vytrácajú len veľmi pomaly, aj keď napríklad v diskusiách na Facebooku sa už objavujú nezhody – skupina fanúšikov skúša Lubinovu kontroverzné minulosť tolerovať, keď sa Slaviu darí, a kritizuje radikálny zvyšok.