Olympijské hry v Tokiu „postavené z dreva z ohrozených dažďových pralesov“

Drevo z ohrozených dažďových pralesov v juhovýchodnej Ázii sa podľa sťažností podaných organizátormi používalo na výstavbu miest na olympijských hrách v Tokiu 2020.

Najmenej 134 000 veľkých listov tropickej preglejky z Malajzie a Indonézie má sa používali ako betónové formy na stavbu štadiónov, čo spôsobovalo, že bojovníci tvrdia, že ireverzibilné poškodzuje vzácne zásoby biodiverzity. Indonézia, ako aj zničenie kriticky ohrozeného biotopu orangutanov v Borneu. “

Obvinenia sa zameriavajú na použitie 8 700 listov z preglejky z tropického dreva, ktoré dodáva väčšinou kórejsko-indonézska firma Korindo.Správa skupiny environmentálnych mimovládnych organizácií tento mesiac tvrdila, že drevo sa používalo na výstavbu stávkové kancelárie ariakeho arény, plánovaného miesta na volejbal, napriek chýbajúcej dôveryhodnej certifikácii trvalej udržateľnosti.

V reakcii na túto správu Korindo uviedol, že pracuje v plnom súlade s indonézskymi zákonmi, že nepoužíva nelegálne drevo a že získal súhlas miestnych spoločenstiev.

Nový obrovský japonský národný štadión sa mohol tiež postaviť spolu s drevom, aktivisti strach.Japonská firma sfalšovala údaje o bezpečnosti zemetrasení na olympijských miestach 2020. Prečítajte si viac

Hovorkyňa siete Rainforest Action Network hovorkyňa Hana Heineken, ktorá podala sťažnosti, uviedla: „Tokijské olympijské hry používajú drevo z dreva Korindo. je zjavným Bet365 porušením záväzku olympijských organizátorov hostiť olympijské hry v roku 2020. “

„ Veľká väčšina “lesných koncesií na východe Kalimantanu, ktoré vlastnia niektorí dodávatelia Korinda, je orangutánskym biotopom. .

Oranguta n Populácie vo východnom Kalimantane sa prepadli ako pokrok v odlesňovaní.Odhaduje sa, že 80% opíc teraz žije mimo chránených oblastí, čo ich robí veľmi zraniteľnými pri ťažbe dreva, výsadbe a ťažbe.

Hovorca Tokio 2020 povedal opatrovníkovi: „Iba drevo, ktoré spĺňa kritériá udržateľnosti stanovené v náš kód trvalo udržateľného získavania sa používa pri stavebných prácach pre hry v Tokiu 2020. “

Organizátori práve diskutovali o Bet365 bonus k prvému vkladu preskúmaní normy s podnikmi, mimovládnymi organizáciami a vlastníkmi certifikačných systémov,“ dodal úradník.

< p> V kódexe výboru sa od dodávateľov vyžaduje, aby sa „snažili“ vyhnúť sa nelegálne vyťaženému drevu a zabezpečiť ochranu prírody. Dodávatelia preglejky však v súčasnosti nemusia zabezpečiť úplnú vysledovateľnosť svojho dreva, aj keď pochádzajú z hotspotov odlesňovania.Neexistujú ani požiadavky na ochranu lesov s vysokou ochranárskou hodnotou alebo zásob uhlíka.

Heineken povedal: „Súčasná politika je neprijateľne slabá a úsilie o jej posilnenie je vítané. Súčasné návrhy na revíziu však neriešia základné problémy spojené so spotrebou tropickej preglejky z tropického dreva v Japonsku, ktorá vedie k odlesňovaniu v Indonézii a Malajzii. “

Globálne, tropické lesy pokrývajúce oblasť s veľkosťou Bangladéša – 158 000 km2 – minulý rok zmizol, čo je druhá najvyššia miera odlesňovania od roku 2001.